0.00Kč

Žádné produkty v košíku.

5 kroků pro zdravé a krásné vlasy při běhu 

Sdílej článek:

Date:

Ať už jste vášnivou běžkyní, nebo teprve začínáte, péče o vlasy během sportu může být obtížná. Tyto tipy vám pomohou vypořádat se s potem, sluncem a dalšími problémy, které se objeví.
Každá z nás chce mít záplavu krásných kadeří a to i za předpokladu, že se věnujeme
aktivnímu sportu. Základem je tato péče v pěti krocích.  

původní článek v časopisu

Originální článek včetně grafiky a videa najdete

1.  Sluneční ochrana celý rok

Svoje vlasy chceme udržet zdravé i během sportování. Klíčová je zejména jejich celoroční ochrana před slunečním zářením. Teď na podzim mohou být sluneční paprsky dokonce ještě škodlivější, protože se odrážejí od okolních povrchů, jako je listí a voda. Když se tedy chystáte na svůj běžecký okruh, chraňte vlasy i pokožku hlavy produkty s ochranným faktorem SPF 15 nebo vyšším. Vybírejte si přípravky určené speciálně pro sportovní aktivity, které pomáhají udržet účes na místě a zároveň poskytují ochranu před UV zářením a hydrataci. Skvěle funguje i kšiltovka, které před sluncem zastíní i tvář.

2. Zvolte ideální účes

Vítr v kombinaci s pohybem při běhání může během chvilky z vašich rozpuštěných vlasů vytvořit zamotané hnízdo, které bude obtížné rozčesat. Jak tedy upravit vlasy na běh?  Pokud máte dlouhé kadeře, noste je v culíku, drdolu nebo v copu. Pomocí gumičky stáhněte vlasy do vysokého culíku, který vám během cvičení nevyklouzne – tím si také udržíte ofinu mimo oči a zabráníte jejímu zpocení. Toto je běžkyněmi asi nejoblíbenější účes. 

3. Nasaďte si čelenku

Speciální čelenky na běh jsou krásnéa mimo to, že nám sluší, udržují vlasy z dosahu tváře a ještě ochrání čelo a uši před větrem. Podobně fungují také běžecké čepice. Je pak na vás, čemu dáváte přednost. Tyto doplňky jsou vyráběny z lehkých materiálů, jako je nylon nebo lycra. Populární nejen u sportovců jsou i výrobky z jemné merino vlny, které skvěle odvádí pot a kůže tak zůstává v suchu a teple. 

4. Vlasy po sportu šetrně umyjte

Běh může způsobovat lámání a třepení konečků, proto je důležité o vlasy po tréninku pečovat. Když si po sportovní aktivitě sundáváte gumičku z culíku, vlasy jemně rozplétejte prsty, místo abyste za ně silně tahali. Předejdete tak poškození křehkých pramenů a omezíte tvorbu roztřepených konečků. Poté kadeře umyjte šamponem a kondicionérem určeným speciálně pro sportovce, kteří se hodně potí. Sáhnout můžete i po přípravcích s výrazně hydratačními účinky. S jejich pomocí obnovíte vlhkost a lesk vlasů.

5. Pečujte a vyživujte

Pot, špína a sluneční záření mohou zanechat vlasy suché, křehké a poškozené. Je tedy dobré se o ně starat i v době, kdy zrovna netrénujete. Maska vlasům navrátí lesk a hebkost. Používat byste ji měla alespoň jednou týdně. Vybírejte z přípravků určeným vašemu typu vlasů, případně sáhněte po masce s hydratujícími složkami. Po umytí si přípravek naneste na vlhké kadeře, nasaďte si igelitovou čepici a hlavu omotejte ručníkem. Účinek masky zvýší teplo, takže ručník dopředu nahřejte fénem. Nechte 20 minut působit a poté důkladně opláchněte. 

ROČNÍ ZVÝHODNĚNÉ ČLENSTVÍ

365 Kč
/ rok
1 měsíc
placeholder text
0

Ušetřete jednorázovým nákupem ročního zvýhodněného členství 35% z celkové ceny členství na zkoušku.Členství můžete kdykoli zrušit a vrátíme vám poměrnou část vaší platby.

/ rok
za měsíc
placeholder text
0
 • Časopis Běžec Benefit+
 • Prémiové články
 • Podcast / Video Podcast
 • Týdenní zpravodaj pouze pro členy
 • 50% sleva na eShop bezec.eu
 • Výzva Běžce+ a 1 kredit pro kamaráda
 • Liga Běžce+ a 1 startovné pro kamaráda

ČLENSTVÍ NA ZKOUŠKU

0
45 Kč
/ měsíc
1 měsíc
placeholder text
/ rok
za měsíc
placeholder text

Za prvních 30 dní zaplatíte 1 Kč, následně 45 Kč za měsíc. Platba bude strhávána formou pravidelné platby prostřednictvím platební karty. Členství můžete kdykoli bez závazku zrušit ve svém účtu.

0
 • Časopis Běžec Benefit+
 • Prémiové články
 • Podcast / Video Podcast
 • Týdenní zpravodaj pouze pro členy
 • 50% sleva na eShop bezec.eu
 • Výzva Běžce+ a 1 kredit pro kamaráda
 • Liga Běžce+ a 1 startovné pro kamaráda
Štěpán Běžec
Štěpán Běžechttps://www.bezec.eu
Tento článek je dílem redakce on line magazínu Běžec Benefit +
spot_imgspot_img

V časopisu take najdete:

Newsletter každé pondělí

Podobné články
běžec plus

Intervalový trénink pro začínající běžce – nejlepší start!

Je to jeden z nejefektivnějších způsobů běžeckého tréninku a...

Co s vaším tělem udělá běh při teplotách pod nulou?

Každý rok od podzimu do jara se běžci, cyklisté...

Jak natrénovat dlouhý běh, když na něj není čas?

Jedním ze zdánlivě neotřesitelných pravidel běžeckého tréninku je, že...

21 klíčových rad pro ženy co chtějí začít s běhěm !

Neměly byste hledat omluvu proto, že vyběhnete, když je...