0.00Kč

Žádné produkty v košíku.

Vyrážíte ven za sportem? Nezapomeň si vybrat balzám na rty.

Sdílej článek:

Date:

Zaběhat si venku, jít na svižnou procházku nebo sednout na kolo, je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Abyste si sport opravdu užili, nezapomeňte si sbalit do kapsy nebo do ledvinky balzám na rty.

Není nic horšího, než když vyrazíte ven a zjistíte, že jste si zapomněli vzít „něco na pusu“. Nejde jen o vítr nebo slunce, které rty vysušují. Přispívá k tomu i fakt, že se při sportu zvyšuje tepová frekvence, což k výrazně rychlejšímu dýchání, a to i ústy. 

Jak víme, pokožka rtů nemá prakticky žádné tukové buňky ani potní žlázy, takže je závislá na ochraně a péči, kterou jí poskytujeme zvenčí. Pokud rty neošetříme ochranným balzámem, budeme mít tendenci si je olizovat, což ale povede k jejich ještě většímu vysychání a nakonec popraskání a olupování pokožky. 

Zabránit tomu lze jedině používáním správného balzámu. Na trhu jich je nepřeberné množství. Které si vybrat právě pro sportování venku na čerstvém vzduchu.

Prostudujte složení

Více než na značku a atraktivní obal dbejte na to, co balzám obsahuje. Ochranu rtů před vysušováním spolehlivě zajistí D-Panthenol, bambucké máslo nebo arganový či jojobový olej. 

Tyto složky současně obnovují přirozenou kožní bariéru a mají regenerační účinky. Máte-li citlivou kůži, vsaďte na produkty s výtažky z heřmánku, který působí protizánětlivě a má zároveň zklidňující a dezinfekční účinky, současně zjemňuje a vyhlazuje rty a snižuje jejich citlivost. 

To oceníte zejména tehdy, věnujete-li se fyzickým aktivitám venku po delší dobu. Složení kvalitních přípravků doplňuje vitamin E, jež působí jako antioxidant a chrání buňky kůže před poškozením sluncem. 

UV faktor je ostatně dalším důležitým aspektem složení vašeho balzámu, který používáte během pobytu venku. Patříte-li mezi alergiky, vyhněte se produktům obsahujícím parfémy a barviva.

To pravé pro vás

Produkty pro ošetření rtů jsou dnes k dostání v mnoha variantách. Dáváte-li přednost hutnější konzistenci, můžete si zvolit lip butter nebo-li máslo, které v silnější vrstvě na rtech vydrží opravdu dlouho a skvěle se hodí do sychravého a mrazivého počasí. 

Másla se zpravidla vyrábí v dózách s víčkem, což je ne vždy při sportu praktické. Dost možná tedy oceníte klasickou tyčinku, s níž si při troše šikovnosti poradíte pouze i jednou rukou. 

Balzámy v tyčinkách mívají lehčí konzistenci a často jim právě proto dávají přednost muži. Trendem současnosti jsou pak různě tónované přípravky, jež vaše rty nejen hydratují a vyživí, ale propůjčí jim také barevný odstín a lesk. 

Nemusíme ani připomínat, že v tomto případě produkt určitě nepůjčujte partnerovi a dětem, pro ně bude opravdu lepší balzám bez tohoto efektu.     

◄ Pearly Shine Labello 

Balzám na rty Pearly Shine s výtažky z perel a hedvábí zajistí rtům hydrataci a propůjčí jim intenzivní lesk.

63  Kč

 ◄ Naturalblend Vichy

Hydratační balzám Naturalblend zajistí rtům hydrataci a ochranu před popraskáním, je k dostání i ve čtyřech tónujících odstínech. 

230  Kč

 ◄ Essentials

Balzám na rty Essentials s vitaminem E, zanechá rty hydratované, hebké a hladké.

89  Kč

◄ Butterstick Lip 

Treatment Kiehls Máslová tyčinka na rty Butterstick Lip Treatment s ochranným UV faktorem 25 poskytne rtům extra porci výživy.

250  Kč

◄ Acute Lip Balm Eucerin

Balzám na rty Acute Lip Balm je řešením pro velmi suché nebo popraskané rty

255  Kč

ROČNÍ ZVÝHODNĚNÉ ČLENSTVÍ

365 Kč
/ rok
1 měsíc
placeholder text
0

Ušetřete jednorázovým nákupem ročního zvýhodněného členství 35% z celkové ceny členství na zkoušku.Členství můžete kdykoli zrušit a vrátíme vám poměrnou část vaší platby.

/ rok
za měsíc
placeholder text
0
 • Časopis Běžec Benefit+
 • Prémiové články
 • Podcast / Video Podcast
 • Týdenní zpravodaj pouze pro členy
 • 50% sleva na eShop bezec.eu
 • Výzva Běžce+ a 1 kredit pro kamaráda
 • Liga Běžce+ a 1 startovné pro kamaráda

ČLENSTVÍ NA ZKOUŠKU

0
45 Kč
/ měsíc
1 měsíc
placeholder text
/ rok
za měsíc
placeholder text

Za prvních 30 dní zaplatíte 1 Kč, následně 45 Kč za měsíc. Platba bude strhávána formou pravidelné platby prostřednictvím platební karty. Členství můžete kdykoli bez závazku zrušit ve svém účtu.

0
 • Časopis Běžec Benefit+
 • Prémiové články
 • Podcast / Video Podcast
 • Týdenní zpravodaj pouze pro členy
 • 50% sleva na eShop bezec.eu
 • Výzva Běžce+ a 1 kredit pro kamaráda
 • Liga Běžce+ a 1 startovné pro kamaráda
spot_imgspot_img

V časopisu take najdete:

Newsletter každé pondělí

Podobné články
běžec plus

Intervalový trénink pro začínající běžce – nejlepší start!

Je to jeden z nejefektivnějších způsobů běžeckého tréninku a...

Co s vaším tělem udělá běh při teplotách pod nulou?

Každý rok od podzimu do jara se běžci, cyklisté...

Jak natrénovat dlouhý běh, když na něj není čas?

Jedním ze zdánlivě neotřesitelných pravidel běžeckého tréninku je, že...

21 klíčových rad pro ženy co chtějí začít s běhěm !

Neměly byste hledat omluvu proto, že vyběhnete, když je...