Policie Modrava v běhu

264

Oblíbený kriminální seriál Policie Modrava se odehrává v horském prostředí Šumavy a diváky si získal nejen zápletkou, ale i překrásnými záběry zdejší přírody.  Což jsou hned dva důvody, proč sem vyrazit za běžeckými zážitky. 

VEŠKERÉ MAPY S PROLINKOVÁNÍM NA GARMIN CONNECTED, KDE SI MŮŽETE STÁHNOUT TRASY DO HODINEK NAJDETE V LISTOVACÍ VERZI ČASOPISU BĚŽEC+ NEBO V INTERAKTIVNÍM PDF

původní článek v časopisu

Originální článek včetně grafiky a map najdete

Modrava je stará dřevařská osada na soutoku Modravského, Filipohuťského a Roklanského potoka, jejichž spojením vzniká řeka Vydra. Odedávna to bývala poslední výspa kraje na konci plání, nyní tu najdete celoročně využívané středisko horské turistiky, odkud to máte kousek k nejhezčím místům Šumavy.
A milovníci běhu si tady přijdou na své.  

Seriál Policie Modrava 

Populární seriál je natáčen v autentických exteriérech Národního parku Šumava. Hlavní hrdinka, zkušená kriminalistka Jana Vinická přichází z města na venkov a přijme tady místo velitele policejní stanice. Musí se však vyrovnávat s počátečním nepřátelstvím místních policistů, kteří se nemohou smířit
s tím, že jim velí žena. Začnou Janu přezdívat „Policie Modrava“, protože se ubytovala u své tety v horské obci Modrava. Jana je ale vtipná, inteligentní a má veselou povahu se smyslem pro humor. A s těmito vlastnostmi také řeší jednotlivé kriminální případy, které se odehrávají v jejím regionu.

Filmaři se pravidelně zastavovali v Srní, v Prášilech a na Rokytě, u Vchynicko-tetovského plavebního kanálu a nakonec i na Modravě, kde hlavní hrdinka v podání Soni Norisové bydlí.

TRASY:

  • trasa 1:  Z Modravy přes Filipovu Huť až na Kvildu
  • trasa 2:  Z Modravy K Třijezerní slati a zpět
  • trasa 3: Po stopách Policie Modrava