Sign in

close
Create an Account

Shopping cart

close

Skvěle recepty Běžce+

CIZRNA SE ZELENINOUCizrna je luštěnina, plná železa a dalších minerálu a bílkovin. Vegan, bez lepku. 2 porce. Složení: 150 g cizrny, 100g jáhlů, 1/2 dýně hokaido, 3 mrkve, 1 červená paprika, kurkuma, chilli, sůl. Za studena lisovaný řepkový olej, mořská řasa, bylinky.Nejprve připravte cizrnu – večer ji namočte, ráno slijte a několikrát propláchněte. Přidejte mořskou řasu, trošku bylinek (oregano, majoránku, či tymián). Během vaření seberte pěnu. Cizrna bude vařená cca za hodinu. Pak ji propláchněte čistou vodou. Na 2 lžicích oleje osmahněte 1 nahrubo pokrájenou cibuli. Přidejte 1/2 na kostičky pokrájené dýně a cca 5 minut za stálého míchání opékejte. Přidejte lžičku soli, špetku chilli, 2 lžičky kurkumy, zalijte vodou tak, aby byla zelenina potopená a vařte do měkka. Přidejte 3

Tento článek je určen jen pro registrované čtenáře a členy klubu Běžec TEAM. Bezplatnou registraci můžeš provést zde. Máš účet? Přihlásit se můžeš na tomto místě.

Získej 1x týdně 7 prémiových článků časopisu Běžec+

Zaregistruj se zdarma k odběr prémiového obsahu. Vždy v pondělí ti pošleme skvělé čtení na celý týden do tvého mailu. Buď vždy v obraze. Pro každého běžce máme něco!
Stepan Horak

Stepan Horak

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Kup si aktuální číslo časopisu BĚŽEC+

95 Kč

  • cena včetně poštovného
  • ON LINE verze aktuálního čísla
Scroll To Top Sidebar
Soubory cookie používáme pro zlepšení vašich zkušeností na našich webových stránkách. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s naším používáním souborů cookie.