Sign in

close
Create an Account

Shopping cart

close

Manuál správného sprintu do kopce

Pravidelně do svého tréninku zařazujte sprinty do kopce a získáte na rychlosti bez ohledu na to, jestli je vaší tratí 10 km nebo maraton. Tyto krátké výbuchy maximálního úsilí proti působení zemské přitažlivosti hrají dvojí klíčovou roli. Za prvé posilují všechny běžecké svaly, čímž značně snižují riziko zranění, a za druhé výrazně zvyšují účinnost běžecky specifického pohybu, takže při závodě každým krokem urazíme větší vzdálenost s vynaložením menšího množství energie. Opakované sprintování do kopce je tréninkem, jehož hlavním účelem je stimulovat neuromuskulární funkce. Nervový systém při něm musí zapojovat velké množství motorických jednotek a zrychlovat jejich činnost, aby svaly pracovaly s větší silou a zvykaly si odolávat únavě na hranici snesitelné zátěže. Silový trénink tohoto typu je jedním ze dvou

Tento článek je určen jen pro registrované čtenáře a členy klubu Běžec TEAM. Bezplatnou registraci můžeš provést zde. Máš účet? Přihlásit se můžeš na tomto místě.

Získej 1x týdně 7 prémiových článků časopisu Běžec+

Zaregistruj se zdarma k odběr prémiového obsahu. Vždy v pondělí ti pošleme skvělé čtení na celý týden do tvého mailu. Buď vždy v obraze. Pro každého běžce máme něco!
Stepan Horak

Stepan Horak

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Kup si aktuální číslo časopisu BĚŽEC+

95 Kč

  • cena včetně poštovného
  • ON LINE verze aktuálního čísla
Scroll To Top Sidebar
Soubory cookie používáme pro zlepšení vašich zkušeností na našich webových stránkách. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s naším používáním souborů cookie.