Sign in

close
Create an Account

Začala jsem běhat z nutnosti. Chyběl mi čas. Sport jsem měla ráda celý život a vystřídala toho hodně. Zumba, aerobik, pilates, fitbox… Jenže to jsou kolektivní sporty, které se dělají v určitý čas a já si čas chtěla a potřebovala řídit podle sebe.

Začala jsem na jaře 2016. Bylo mi 48let. Nazula kecky, které jsem našla doma a vyběhla. Pěkně zvolna po indiánsku. Po měsíci jsem zvládla 6km v kuse. I když mě to těšilo, nebyla jsem si jistá jestli vydržím. Pomohla mi upoutávka na fb na závod „Běhej lesy Brdy“, který se běžel na podzim. Přihlásila jsem se a byla zaregistrovaná jako náhradník. Byla to motivace a ja začala běhat aspoň 3×týdně.Na závod jsem se dostala a zvládla ho. Uběhla jsem 11km. Nikdy na ten závod nezapomenu, i když pršelo a poslední km se běžel do kopce, ze kterého se valila voda. To, že jsem to zvládla, je i zásluha pořadatelů a hlavně závodníků, kteří mě podpořili a fandili. I když mě to tešilo, další 3 měsíce jsem neběhala a netušila, jestli ještě začnu. 

Přišel Nový rok a já si dala předsevzetí, že zvládnu celý seriál „Běhej lesy“, a zaregistrovala se. Přidala jsem k tomu ale plavání a koloběžku. Díky střídání různých disciplín jsem to nevzdala a běhala dál. I když jsem měla ten seriál, potřebovala jsem silnější motivaci. K 50tým narozeninám jsem si naplánovala půlmaraton v Plzni. Neběžela jsem ho. Nebyla jsem připravena. Prostě jsem věděla, že na to nemám, i když jsem běhala dost a často. Nevěděla, jsem jestli má běh smysl a jestli to chci. Přesto jsem pořád běhala. Rok 2019 byl ale zlomový. Přihlásila jsem se na pár závodů a běhat mě těšilo a bavilo. Běhala jsem a nepřemýšlela nad tím. 

Ten půlmaraton v Plzni jsem v září běžela a zvládla a přidala ještě jeden v říjnu v Třeboni. Měla jsem ohromnou radost a moje pocity byly hodně, hodně silné. Nevím, jestli ještě někdy půlmaraton poběžím. Vím ale, že běh je už moji součástí. Mám ho pod kůží. Teď, když někam jedu na víkend, na dovolenou beru automaticky věci na běhání. Letos i do Alp, kde už jsem si našla i trasy na běhání. Běh je pro mě radost a závislost. 

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Aktuální číslo časopisu Běžec+ právě v prodeji

Pokud chceš dostat časopis hned jak ho doděláme ZAREGISTRUJ se k odběru právě teď.

Tištěná verze je opravdu exkluzivní. Obálka 250g křída mat a vnitřek 115 g křída mat spolu s formátem B5 nás řadí mezi nejkvalitnější časopisy na trhu co se technických parametrů týká. O těch obsahových nepochybujeme. Pouze v tištěné verzi budeme uvádět slevové kupony našich partnerů, které vám ušetří tisíce korun. Co třeba Adidas nebo Reebok od LionSport se slevou 30% nebo náš běžecký dres se slevou 20%? Protože chcemena Klokánka letos vybrat 250.000 Kč rozhodli jsme se věnovat z každého kusového prodeje časopisu Běžec+ 25 Kč ve prospěch Fondu ohrožených dětí – Klokánka.

Startovní balíček RUN FOR LIVE - BĚHÁM POD PSEM

Scroll To Top
Soubory cookie používáme pro zlepšení vašich zkušeností na našich webových stránkách. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s naším používáním souborů cookie.