Sign in

close
Create an Account

Shopping cart

close

Začíná to celkem nevinně. Nesmělé
úsměvy, pohledy, pár drinků v baru
a objetí, které trvá jen o něco málo  déle, než by mělo…  Ne, tohle není
rande, je to  váš kamarád. Všichni
míváme tyhle zábavné koketní první pocity, ty motýly v žaludku, husí kůži… 

C o ale s tím, když tohle cítíte s kamarádem, kterého znáte velmi dobře? Je to váš starý přítel ze střední nebo soused. Pravidelně spolu flirtujete a často je těžké to chápat stále jako kamarádství, ale je to pouze tak. Takový vztah může být zábavný, bláznivý, ale také se velmi rychle můžete dostat do ošemetné situace, když si připustíte, že by se to celé mohlo zvrtnout v partnerský vztah a nevíte, jestli to oba skutečně chcete. 

Zároveň nechcete přijít o tak úžasného kamaráda. Nepovedené vztahy často přeruší i dlouholetá přátelství. Je to jako chodit po tenkém ledě. 

Takže, co je vlastně flirtování? 

Je to druh zábavy. Jste přátelé bez tvrzení, že jste ve vztahu. Často se jedná o romantický vztah, zkrátka přátelství s flirtováním.

Jak poznáte, že v takovém vztahu jste? 

Kamarád se vás často ptá, zda spolu někam nezajdete a přitom na vás mrká a nadějeplně přitom zvedá obočí.

Tyto vztahy se zpravidla vyvíjejí jedním ze dvou způsobů: vzrostou do romantického vztahu nebo se vrátí zpět k přátelství. Nebo, a to je ten nejhorší scénář, se mohou úplně rozpadnout, což znemožňuje myšlenku na možný vztah i přátelství, které už je příliš narušené, aby se mohlo vrátit zpět. 

Existují tedy nějaké výhody těchto vztahů? 

Mohou být emocionálně velmi komplikované, ale někdy jsou snadnou alternativou ke vztahu. 

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že takový flirt s dlouholetým přítelem znamená mít někoho, na koho se můžete spolehnout. Je tu pro mě, když si potřebuji popovídat nebo s něčím pomoci. Je to jako mít přítele, jste tu pro sebe vždycky, bez obav z toho, že vás bude za něco soudit. K ničemu se spolu nezavazujete. Můžete trávit čas s kým chcete, aniž by vás někdo podezříval z podvádění. Flirtování, podobně jako přátalé s bonusem, znamená mít všechny výhody vztahu bez závazků. 

Co může zničit toto přátelství? 

Stejně jako jiný hazard, i flirtováním se vystavujete riziku zničení přátelství. Spadnete do toho opravdu velmi snadno, je to zábavné a nekomplikované dokud jedna osoba nemá více pocitů než druhá, nebo dokud si jeden z vás nenajde někoho na vztah. 

Všechna pravidla se pak mění, už spolu netrávíte tolik času, není to zkrátka jako dřív a to může druhému ublížit. Buďte k sobě naprosto upřímní a říkejte, když se chystáte s někým na rande. Dejte kamarádovi najevo, že někoho hledáte na vztah a zároveň si uvědomte, že on může udělat to samé. Pokud je vám toto zjištění nepříjemné, vypadá to, že byste mohli na své budoucí partnery žárlit, a že vaše přátelství kvůli novým vztahům skončí. 

Nejčastější způsob, jak flirtování může zničit přátelství je, když přitom najednou získáte falešný pocit, že jste ve vztahu a možná v něm s tím kamarádem opravdu chcete být.  

Probudíte se s myšlenkou na něj a pocitem, že byste měli udělat další krok vpřed. Pokud to kamarád necítí stejně, riskujete, že ho ztratíte. 

Říká se, že přátelství mezi mužem a ženou neexistuje. Buď jeden chce víc než přátelství nebo nevrací stejnou mincí zpět. Přišla jsem na to sama, když jsem začala rozvíjet vztah s jiným mužem. Můžete spolu vycházet jakkoliv dobře, a dlouho, ale když začne žárlit, všechno je ztracené. 

Kamarádka se na koleji sblížila se svým spolubydlícím Pavlem: “Nebyli jsme přátelé s bonusy. On měl několik let přítelkyni a byl jí opravdu věrný, s výjimkou flirtování, které mezi námi začalo. Několikrát jsme se políbili, dokonce spali spolu v jedné posteli, a i přesto, že jsme se láskyplně objímali, k ničemu jinému nedošlo. Bylo v tom velké napětí a potlačování sexuálních pudů, ale oba jsme měli na paměti, že má přítelkyni, která žije stovky kilometrů daleko a vrátí se k ní. Bylo to o vzájemném porozumění, jako běžné přátelství. Samozřejmě, kdyby o tom přítelkyně věděla, zničilo by ji to. Když Pavla jeho přítelkyně navštívila, bylo to nepříjemné. Vždycky jsme se objímali a najednou jsem se musela hlídat, abych mu nezpůsobila nepříjemnosti. Jsme přátelé dodnes, ale raději se takovým vztahům vyhněte, je to opravdu nebezpečné území.”

Nejhorší je, když se celé flirtování rozpadne. Ztratíte tím možnost udržet si člověka i jako obyčejného kamaráda. 

Další kamarádka se zase ocitla v situaci, kdy měla několik “flirtovacích vztahů” a pak se do něj náhodou dostala i se svým nejlepším kamarádem. “Uvažovali jsme o vztahu, ale rozhodli se, že to nebudeme pokoušet, že by nám to mohlo zničit přátelství. Přesto jsme se sblížili a flirtovali jsme asi měsíc. Když jsem jednou přišla večer domů, uvědomila jsem si, jakou chybu jsme udělali. Oba jsme od vztahu měli velká očekávání, která nepřicházela. Nemluvili jsme spolu pak několik měsíců. Tak pozor! Flirtování je zábavné, ale pokud si někoho opravdu vážíte, nepouštějte se s ním do toho. 

Stojí tedy flirtování za to? 

Navzdory tomu, jak komplikovaný vztah to může být, je to zdravé a můžete tak najít i opravdového přítele a mít nejlepší vztah, o jakém jste kdy snili. Některé z nejlepších vztahů začínají právě takto. 

Každý, kdo hledá lásku, hledá někoho, kdo je chytrý, zábavný, s velkým smyslem pro humor. Je to první fáze toho, co k sobě lidi přitahuje. Bez ohledu na důvody, které stojí za flirtováním, existují hranice, které byste nikdy neměli překročit, abyste se nezačali citově vázat. 

Také nikdy neflirtujte s nikým, kdo je ve vztahu. Tím zabráníte ublížení na obou stranách. 

Můžete flirtovat, být single a zároveň otevření vážnému vztahu. Jste přitom stále svobodní a můžete začít i ukončit flirt s kýmkoliv chcete. Jen mějte na paměti všechna rizika a hlavně, neubližujte si. 

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Aktuální číslo časopisu Běžec+ právě v prodeji

Pokud chceš dostat časopis hned jak ho doděláme ZAREGISTRUJ se k odběru právě teď.

Tištěná verze je opravdu exkluzivní. Obálka 250g křída mat a vnitřek 115 g křída mat spolu s formátem B5 nás řadí mezi nejkvalitnější časopisy na trhu co se technických parametrů týká. O těch obsahových nepochybujeme. Pouze v tištěné verzi budeme uvádět slevové kupony našich partnerů, které vám ušetří tisíce korun. Co třeba Adidas nebo Reebok od LionSport se slevou 30% nebo náš běžecký dres se slevou 20%? Protože chcemena Klokánka letos vybrat 250.000 Kč rozhodli jsme se věnovat z každého kusového prodeje časopisu Běžec+ 25 Kč ve prospěch Fondu ohrožených dětí – Klokánka.

Startovní balíček RUN FOR LIVE - BĚHÁM POD PSEM

Scroll To Top
Soubory cookie používáme pro zlepšení vašich zkušeností na našich webových stránkách. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s naším používáním souborů cookie.