Sign in

close
Create an Account

Shopping cart

close
BĚŽEC TEAM

BĚŽEC TEAM

Články označené tímto autorem jsme pro vás peložili a následně poupravili ze zahraničního zdroje. V pípadě, že u původního zdroje byl uveden zdroj, uvádíme ho na konci článku.

Tučné ryby a další potraviny jako prevence rakoviny prsu

Nedávná studie prokázala, že maso tučných ryb je potravina, která redukuje riziko rozvoje rakoviny v dalších letech až o 14%. Studie publikovaná v British Medical Journal analyzovala údaje více než 800 tisíc účastníků a 20 tisíc případů rakoviny prsu a prokázala, že ženy, které často konzumovaly tučné ryby, měly nižší r1iziko vzniku rakoviny prsu. Chcete-li snížit riziko rakoviny prsu, vyhýbejte se konzumaci červeného masa, alkoholu a cigaret – je prokázáno, že takto riziko snížíte.

 
Tučné ryby: obsahují vysoké procento omega-3-vícenasycených mastných kyselin (PUFA), které jsou zodpovědné za regulaci cév a aktivitu imunitního systému. Omega-3-vícenasycené mastné kyseliny obsažené v makrelách, pstruzích, tuňácích a lososech jsou velmi důležité pro zdraví – již před časem začaly být spojovány s prevencí rakoviny a srdečních chorob. Vědci vedoucí průzkum věří, že právě tyto mastné kyseliny v rybách jsou důvod, proč nejnižší riziko rakoviny prsu měly účastnice z Asie, kde mořské ryby tvoří značnou část přijímané stravy

Různé omega-3-vícenasycené mastné kyseliny jsou obsažené také ve lněném semínku, vlašských ořeších, listové zelenině, takže nemáte-li ráda mořské ryby, zařaďte do jídelníčku jiné, na tyto kyseliny bohaté potraviny. Zde je dalších sedm potravin, které vám pomohou snížit riziko vzniku rakoviny prsu.

Bobule: Jsou chutné a prospěšné, a tak není důvod je nejíst, jak jen to je možné. Bobule, zvláště pak jahody a maliny, obsahují hodně kyseliny ellagové, přírodní látky, která prokazatelně snižuje riziko rakoviny kůže, žlučníku, plic, jícnu a prsu.

Fazole: Potraviny s vysokým obsahem vlákniny také snižují riziko rakoviny prsu – na každých 10g vlákniny (zhruba půl šálku fazolí) se riziko rakoviny snižuje o 7%. Nemáte-li ráda fazole, sáhněte po jiných potravinách obsahujících vlákninu.

Brokolice: Ti, kdo zvládli rakovinu, můžou snížit riziko recidivy, zařadí-li do jídelníčku brukvovitou zeleninu, jak prokázala nedávná studie. Složka, obsažená v brukvovité zelenině, zvaná sulforafan, může pomoci zamezit šíření tumorů. Neomezujte se na konzumaci brokolice: kapusta, čínské zelí a zelí se také řadí do skupiny brukvovité zeleniny.

Mléčné výrobky: Studie prokázaly souvislost mezi vysokou hladinou vitamínu D a kalcia a nízkou hustotou tkání prsu. Ženy s vysokou hustotou prsní tkáně mají čtyři až pětkrát vyšší riziko rozvoje rakoviny prsu. Vědci jsou přesvědčení, že přítomnost vitamínu D nebo kalcia ve stravě snižuje riziko, ale je zapotřebí dalších výzkumů, aby se potvrdilo, co je odpovědné za snížení výskytu rakoviny prsu. (Výzkum z roku 2006 prokázal, že 2000 IU vitamínu D nebo 12 minut na slunci denně může snížit riziko rakoviny prsu až o 50%.) Je také potřeba konzumovat nízkotučnou stravu – je prokázáno, že i jedno tučné jídlo denně zvyšuje riziko úmrtí na rakovinu prsu při recidivě.

Granátová jablka: Laboratorní studie prokázaly, že na antioxidanty bohatý džus z granátových jablek a extrakt z nich zpomaluje růst estrogen produkujících buněk rakoviny prsu (a také prostaty, tračníku nebo plic) a probíhající výzkum se zaměřuje na pacientky s rakovinou prsu. Výsledky jsou slibné, proto pijte džus z granátových jablek nebo je jezte čerstvá.

Rajčata: Nedávné studie prokázaly, že ovoce a zelenina s vysokým obsahem karotenoidů, mohou snížit riziko agresivní formy rakoviny prsu o 20%. Červené a oranžové ovoce a zelenina obsahují hodně karotenoidů, proto do jídelníčku zařaďte rajčata, mrkev nebo meloun cantaloupe.

Kurkuma: žluté koření, které je součástí kari, je skutečným bojovníkem s nemocemi. Kromě protizánětlivých a antiseptických vlastností, prokázala aktivní složka kurkumy, kurkumin, slibné účinky v brzdění růstu rakovinných buněk. Přidejte si proto špetku kurkumy do příštího jídla.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

BĚŽEC TEAM

BĚŽEC TEAM

Články označené tímto autorem jsme pro vás peložili a následně poupravili ze zahraničního zdroje. V pípadě, že u původního zdroje byl uveden zdroj, uvádíme ho na konci článku.
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Kup si aktuální číslo časopisu BĚŽEC+

95 Kč

  • cena včetně poštovného
  • ON LINE verze aktuálního čísla
Scroll To Top Sidebar
Soubory cookie používáme pro zlepšení vašich zkušeností na našich webových stránkách. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s naším používáním souborů cookie.