Sign in

close
Create an Account

Shopping cart

close

Myslím si, že z celého časopisu je nejtěžší napsat jeho úvodník. Sedím v letištní restauraci, čekám na odlet a úvodník není hotov. Dlouho před tím jsme s mým kamarádem Pavlem Baběradem připravili běžecký projekt, který je zaměřen především na začínající běžce, kteří žíjí tím že brzo překonají 5k a pošilhávají po desítce. Pak tu jsou lidi, co mají nějaké to kilo navíc a trápí se tím. Nakonec je zde skupina běžců, kteří jsou ambiciozní, mají běžecký cíl a běh je pro ně jedna z hlavních priorit. Na ty nelze zapomenout, protože oni během doslova žijí.

Dlouho jsme přemýšleli jak spojit nespojitelné, lidi motivovat a zároven je neodrazovat, všem nabídnout možnost jejich posunu a růstu. Neřešitelný myšmaš se  ukázal jako velice jednoduše řešitelný problém, který z nás nikdo na první pohled neviděl. Řešením se ukázaly dvě běžecké skupiny, které opravdu žijí. Lidi se v nich podporují, radí si, nikdo nikoho neuráží, neponižuje ani se nepovyšuje. Naopak. Žasnu nad tím jak neskutečné množství energie vyzařuje ze skupiny Běžec+ a kolik vůle, síly, podpory a porozumění lze nalézt ve skupině Hubneme Během. Vaše proměny, stejně tak i výkony jsou naprosto jasným důkazem toho, že i nemožné se může stát, když mám vůli a vytrvalost dokážu pohnout vesmírem.

Vy, členové obou skupin, jste nám svým přístupem ukázali cestu, kam celý projekt nasměřovat. Díky vaši ochotě odpovídat na různé ankety a především čtením vaších postů, vidíme jak myslí a čím žije český běžec. Po té co se nám podařilo vdechnou život skupinám, jsme zjistili, že k tomu abyste mohli běhat ještě líp, dál a rychleji, potřebujete informace, množství informací o teorii běhu, o tom jak funguje tělo, jak správně jíst, co a jak cvičit a mnoho dalších témat. Uvědomili jsme si, že nadešel čas pro časopis Běžec+

Jeho první číslo právě čtete a jistě má spoustu dětských nemocí. Jak by ne, když tyto řádky píši ve výšce 12.000 metrů obklopen tmou, která obepíná naše letadlolo a v ní tisíce a miliony hvězd, které vytváří neskutečný pohled. Jedna z nich je ta nás všech, ta běžecká.

Při studování statistik skupin a našeho webu, jsme zjistili, že naším hlavním tahounem jsou ženy, ty křehké něžné bytosti, které se rozhodli změnit svůj život, jít do toho a objevit běh. Ženy tvoří více než 70%. Je to neskutečné číslo. 

Vysvětlení se nabízí, mi muži všemu rozumíme, víme to dostatečně dobře a především jsme běžci, co žádné rady nepotřebují nebot běh je přirozená věc. Tedy pardon, platí to do okamžiku, než si něco neutrhneme, propadne se nám klenba, něco si nezlomíme či naše taktika fatálně selhala. No prostě si rádi věci děláme sami a po svém.

Proto se nedivte, že obsah toto respektuje a vyhovuje spíše většině. Nic méně nevěšte hlavu neboť právě pro nás muže a nepatrné množství žen budou určena výkonnostní témata, odborné recenze našich elektronických hraček a jiné vychytávky. A popravdě, pohled na některé stránky není zase až tak nudný. Chceme dostát heslu Pro každého něco …. a objevili jsme témata, pro obě pohlaví společná. Zdraví, úrazy, stravování, diety, vztahy, sex, lidské osudy to jsou věci co nás spojují. Náš život je pestrý a časopis by měl trochu tu pestrost reprezentovat.

Přemýšleli jsme a shodli jsme se na tom, že nosným tématem bude Teorie Běžce, kde probereme vše od samých základu. V tomto čísle jsme započali tím jak funguje tělo ve spojitosti s během. Díky tomu byste měli znát odpověd na otázku proč když běžím mám vysoký tep a nemohu dýchat. Tato témata budeme dále postupně rozvíjet. Stejný přístup zvolíme k popisu jednotlivých tréninkových metod. Prozradíme vám vše co o běhání, těle, jídle a regeneraci víme. Naším cílem je aby vás běh těšil, motivoval a byl nositelem radosti a energie, kterou z něj budete čerpat. 

Rozhodli jsme se, že časopis bude vycházet jednou za dva měsíce.  Bude k dispozici v listovací ON LINE verzi, ve formátu EPUB, PDF a v uzamčené sekci na našem webu, společně s premiovým obsahem. V budoucnu pokud bude zájem nevylučujeme tištěnou verzi. Naším cílem je vytvořit moderní časopis se skvělým designem a kvalitním premiovým obsahem. Vše chce svůj čas. Nechceme být dobrý, rozhodli jsme se být nejlepší.

Skupiny bereme jako naši “rodinu” a budeme se podle toho chovat. Členům nabízíme letošní čísla za manipulační poplatek 8.90 Kč, prostřednictvím slevového kuponu, který pokryje zbývající (90%) cenu časopisu. Zda ho využijete a ponížíte si cenu nebo uhradíte plné předplatné a  podpoříte tím náš projekt a oceníte naši práci záleží pouze na vás.

Budeme rádi, když si časopis budete stahovat a dáte nám zpětnou vazbu či se sami zapojíte do tvorby jeho obsahu. Chceme zveřejnovat vaše příběhy a proměny, protože tím, že jste změnili život svůj můžete pomoc změnit život stovkám ostatním a o to nám především jde – dát šanci těm, kdo ztratili víru v sebe. 

Jsme otevření všem co v běhu něco podnikají a rádi je podpoříme na našich stránkách. Dáme prostor blogařům aby zveřejňili své články a našli čtenáře pro své blogy. Podobně chceme podpořit každý seriózní běžecký projekt a přiblížit ho k vám. Záleží na vás zda naší nabídky využijete, mi otvíráme dveře všem.  Naším přáním je vytvořit časopis pro všechny běžce …

Vy máte ve svých rukou, kam se náš projekt posune a jak velká a silná rodina budeme. Já v tento okamžik mohu sdělit, že létám v oblacích a sním o jednom běžeckém snu – oficiálním sportovním klubu Běžec team. O klubu, který bude mít svůj dres, který uvidím na závodech, o vítězi na bedně ve stejném drese jako mám já v poli poražených. Sen o společných běžeckých kempech o společném vítězství nejenom toho kdo poběží v čele závodu, protože ví, že v něm nepoběží sám. O diskuzích a přednáškách, kde ty nejlepší budou radit nám abychom mohli být dobří. 

Moje životní zkušenost napovídá, že když chcete, sníte, toužíte, jdete si za svým a máte viru v sebe sama, dokážete i to co se dnes zdá být nemožné …

Děkuji vám všem, pokud jste to dočetli až sem. Budu těšit u druhého čísla našeho časopisu Běžec+, 15 července ..

Štěpán Horák

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Pokud chceš dostat časopis hned jak ho doděláme ZAREGISTRUJ se k odběru právě teď.

Stáhni si aktuální číslo časopisu právě teď

Po přechodu na listovací verzi časopisu, klikni vlevo nahoře na šipku a zahaj stahování PDF

Tištěná verze je opravdu exkluzivní. Obálka 250g křída mat a vnitřek 115 g křída mat spolu s formátem B5 nás řadí mezi nejkvalitnější časopisy na trhu co se technických parametrů týká. O těch obsahových nepochybujeme. Pouze v tištěné verzi budeme uvádět slevové kupony našich partnerů, které vám ušetří tisíce korun. Co třeba Adidas nebo Reebok od LionSport se slevou 30% nebo náš běžecký dres se slevou 20%? Protože chcemena Klokánka letos vybrat 250.000 Kč rozhodli jsme se věnovat z každého kusového prodeje časopisu Běžec+ 25 Kč ve prospěch Fondu ohrožených dětí – Klokánka.

Startovní balíček Blondýnka proti všem pro Klokánka

Scroll To Top Sidebar
Soubory cookie používáme pro zlepšení vašich zkušeností na našich webových stránkách. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s naším používáním souborů cookie.