Sign in

close
Create an Account

Shopping cart

close

Tento článek je jedinečný kousek a je napsán jak z mužského pohledu, tak z pohledu majitelky tohoto krásného přitažlivého sekundárního sexuálního symbolu ženy. Již tato věta, kterou píše muž, přesvědčivě ukazuje, jak jsou prsa muži vnímána. 

Prsa z pohledu muže

Prsa máme velká, malá, kulatá a zralá. Já osobně jsem fanoušek toho, čemu se říká do ruky, jsou menší, pevná a pro mě krásná. Znám mraky kamarádů, co milují naopak plný výstřih, prsa velká, která v nich vzbuzují různé představy. 

Jakmile muž začne o těchto božských kopečcích mluvit, je zle. Zvláště v dnešní době si muži musí dát sakra pozor, pokud chtějí něco tak krásného na ženě hodnotit. Doba nepřeje romantickému svádění, lehkému flirtování, ani skrytým náznakům. Jsme vnímáni jako sexisti a v lepším případě chlípníci. Ale je tomu tak?

Myslíte si, že existuje nějaký důvod, něco, co omluví nás horňáky před naší zálibou v přímém pohledu na ženu jen o výrazných pár cm níž, než by si leckterá přála. Nebo mi milý kolegové se stejným zájmem chcete říct, že věty typu “Do očí se mi koukej, do očí, ne na má prsa”, jsem slyšel jenom já?

Dal jsem si tolik práce, abych nás z toho vysvobodil a našel nějaký evoluční důvod, který by naše pohledy ospravedlnil. Zachránil nás americký neurolog a psychiatr Larry Younga, který potvrdil, že za mužským pohledem na hezká prsa je touha přežít. Ano dámy, my nejsme chlípníci, ale vaše prsa z nás dělají děti, které touží se do vašich pokladů zabořit. Může za to evoluce a biologie člověka. Je mi to fakt hrozně líto…

Ten, kdo nás navrhoval se pojistil, že jeho práce nesmí přijít nadarmo. Rozhodl se, že je velice nutné, abychom stvořili další potomky, a proto vybavila sexuální touhu u mužů speciálním radarem na ženské poprsí. Výzkum doktora Younga prokázal, že pokud je muž v kontaktu s ženskými ňadry, stimulují se v jeho mozku, mimo jiných částí jeho těla, ty samé mozkové obvody jako malým dětem při kojení. A to je ono. Sice si nepamatuji, jaké pocity jsem jako malý krásný a roztomilý mimčo měl, když mě maminka kojila, ale jistě byly úžasné. Zachovali v nás jednoduchou rovnici: muž + ženská prsa = vzrušení, tedy muž je chce, touží po nich a chce se k nim přitisknout, jakoby se myslí vrátil do dob, kdy musel nosit plenky.

Je pravda, že pár šťastlivcům se jejich sen naplnil a pokud je muž připuštěn, oddá se své touze a laská a stimuluje partnerčiny prsa a bradavky, chce pro změnu zase většinou ona jeho, protože ten nahoře věděl co dělá. V okolí bradavek a prsních dvorců umístil silné erotogenní zóny. Víc již nechám na fantazii vás, čtenářů… Super a na případné kroky k tomu, aby bylo zaděláno na potomstvo jsou nástroje hotovy. Takhle asi vypadala myšlenková mapa našeho architekta. A vy, půvabné ženy, to víte. Víte, že jedna z vašich zbraní je v horní části hrudníku a víte, jak snadno nás odzbrojit.

Spousta žen chce víc, než má, touží po změně, nebo po porodu či razantním snížení váhy potřebuje plastiku poprsí. Pokud je muž soudný, svou partnerku miluje a chce, aby se cítila spokojeně sama se sebou, tuto touhu pochopí a podpoří ji. Neboť chlapi sobě, jak říká jedna reklama. 

Kosmetická operace prsou vaší partnerky vyjde asi jako 3 kvalitní mobilní telefony nebo jedna lepší dovolená u moře pro celou rodinu. Zamyslete se. Telefony se rozbíjí, u moře bude zima, ale na ty prsa se budete dívat (pokud vám žena neodejde) mnoho a mnoho let…

Tak, milé ženy, víte, která se nám líbí nejvíc? Které si nechat udělat, aby uspěli na pomyslném trhu? Je jasné, že v dnešní době si ženy plastiky řídí především podle svých tužeb, přání a snů, jak by se ráno chtěly vidět v zrcadle. Takže se vraťme ke slavným statistikám. Podle nich dávají muži přednost středním až mírně větším prsům, ale rozhodující je pro ně jejich tuhost a řekněme i tvar. I když, jak dokázal americký neurolog, při pohledu na ženská prsa se stáváme dětmi, a i dítě ví, že co je velké a těžké, padá k zemi dřív a rychleji, než to co je malé, střední a lehké.

Nejchytřejší taktiku volí ti muži, kteří si vyberou ženu s malýma až středníma prsama, protože ví, že když budou trpěliví, tak ty prsa porostou s jejich vztahem, z malých se stanou střední a ze středních budou větší, ale nikdy ne podpásovky… Je hnusný to takhle říct, ale bohužel, jedná se o ověřený fakt.

Musíme si uvědomit, pánové, jednu dost podstatnou věc. Žena, co má prsa velikosti D, tak z našeho pohledu má něco neuvěřitelného, ale ona ve skutečnosti trpí. Vždyť každou vteřinu svého života posiluje jednostranně jako se zátěžovou vestou. Zkuste pomyslet na to, že takové kopečky, tedy už skoro Beskydy, váží od 7 do 10 kg a běhejte s nima…

Můj mužský pohled zakončím tím, a myslím, že mohu mluvit za všechny muže, že jsme rádi, že prsa máte, protože se rádi stáváme dětmi a rádi plníme své úkoly, co nám evoluce předurčila. Zároveň bych chtěl sdělit těm mužům, co mají to štěstí a mohou se stávat dětmi častěji, ať svoji evoluční roli dělají poctivě a postupují při tom vývojovou linii rodu Homo až k vrcholu a uvědomí si, že prsa vaší partnerky potřebují možná stejnou péči jako vaše skvělé závodní kolo nebo luxusní auto. 

Proto dopřejte své partnerce relaxační masáže, kosmetiku a po té, co vám umožnila řadu let hrát si jako dítě s bábovičkama, dala vám potomka a tím jste naplnil svou roli evoluční, naplňte i tu morální. Dopřejte a přispějte nebo zaplaťte, pokud o to vaše partnerka bude stát, rekonstrukci toho, co jste svým častým používáním tak trochu opotřebovali. Nejen evoluce vám bude vděčná.

Prsa z pohledu ženy

Všechny je řešíme, ať máme prsa malá nebo velká. Nedej bože, že nás dostihne nemoc a musí nám je vzít… To hned sháníme prostředky na plastiku. Ve všech případech máme psychický problém. Závidíme si je navzájem. Sáhněte si do svědomí, která z vás je s velikostí svých prsou spokojená?

Já mám prsa malá. Přišla jsem o celé číslo díky běhu. Musela jsem vyházet nebo přenechat vyvinutější sestře trika s výstřihem, většinu šatů a podprsenky jsem si kupovala snad co půl rok menší a menší. Splaskla jsem až do jedniček a začala jsem narážet na problém, že malé hezké nevycpané podprsenky jsou nedostatkovým zbožím.

Jsem maličká, občas si něco koupím v dětské velikosti, ale podprsenky tam vhodné rozhodně nenajdu, nechci je mít potištěné dětskými motivy. A dámské nejmenší jsou často tak vycpané, že bych si připadala, jako když tam mám navíc zimní teplé fusekle. No ale poptávka po nich je evidentně větší, než po klasických nevycpaných. Protože máme ty komplexy. Ale řekněte upřímně, jak se cítíte, když se s někým seznámíte, po nějaké době dojde na sex, on má nějakou představu, protože mu celou dobu vystavujete jedničky vycpané na dvojky a pak se svlečete… Mně by bylo teda trapně. 

Nevýhody už jsem zmínila. Oblečení. Když jsem sháněla šaty na ples, smutně jsem koukala na střihy, které se mi líbí, dřív jsem je nosila, ale dnes už do nich nemám co dát. 

Když jsem si v létě kupovala plavky, šla jsem do obchodu snad s 50 regály. Žasla jsem a cítila, že odsud bez plavek neodejdu. Pak přišlo zklamání, když jsem oznámila velikost 80A a prodavačka mě navedla k jedinému regálu, z čehož mi seděl jen jeden kus. Nakonec jsem se s ním smířila. Jsou křiklavě oranžové, tak aspoň nemám, co všichni. Tím líp. Přítel mě sice v plavecké nazýval popelářkou, ale co… 

Výhodou je, že můžu běhat, skákat, hopsat a nemusím se bát mj. o své zuby 🙂 Můžu přitom mít tenkou nevyztuženou podprsenku bez kostic, ať už z bavlny na běžné nošení nebo sportovní z funkčního materiálu. Žádný pohyb pro mě není problém ani na veřejnosti. 

A že se chlapům líbí pohled do výstřihu? Tak ať se podívají jinde. Já mám zase jiné přednosti, třeba pěkný zadek. Není důvod ztrácet hlavu, že jsem single s malýma, každému vyhovuje něco jiného 🙂 

Nevýhod, které mají ženy s velkýma prsama je podstatně víc. 

Často máte problémy se zády. Páteř zkroucená jako paragraf se snaží vyrovnat ten nepoměr váhy na úkor celkového zdraví. Pokud vám prsa působí zdravotní problémy, bylo by vhodné si je nechat zmenšit. Co na tom, že je partner proti, je to pro vaše dobro. 

Kamkoliv vyrazíte, jste středem pozornosti, nikdo se vám nedívá do očí, ani váš šéf se často neudrží. Může vám začít nadržovat, možná i nadbíhat a to je škoda, pokud se vám v práci líbí, tohle všechny dobré vztahy, rozhodně ty pracovní, přeruší. 

Partneři se při sexu vašim prsům věnují nejvíc, jako by měli pocit, že čím větší prsa máte, tím víc potřebují pozornosti. Není tomu tak. A ani chlap nemá jen jednu erotogenní zónu. 

S oblečením máte problém asi největší. Nemůžete nosit šaty bez ramínek, dlouhé náhrdelníky, ani tašky s dlouhým uchem křížem mezi prsy. Obléct si košili, šaty, sako, jakékoliv formální oblečení, je velký problém. Knoflíky nevydrží zapnuté a ve všem, často i neformálním, vypadáte hrozně vyzývavě. 

O plavkách a podprsence ani nemluvím. Vybrat vhodné, aby to nikde nelezlo a neškrtilo zároveň, je nadlidský úkol. Při jejich výběru musíte mít ohromnou trpělivost. Ještě těžší je ukecat někoho na nákupy sebou. Nikomu se nechce, když ví, co je čeká. Zvládnou to jen silnější povahy. 

Je téměř nemožné najít podprsenku na běžné nošení, aby se vám líbila, seděla a neměla ramínka o šířce 2 cm. U sportovních podprsenek řešíte problémů ještě více, a k tomu se brzy dostaneme…

I když třeba jen sedíte v kanceláři, prsa se vám potí a vytváří nevzhledné obrazce na vašem oblečení. Je to stejně nepříjemné jako koláče v podpaží. Naštěstí existují deodoranty přímo na prsa nebo dokonce vložky do podprsenek, které vysají přebytečnou vlhkost a vy tak můžete v klidu přežít i vysoké letní teploty.

Pokud trpíte na opruzeniny nebo vyrážky, doporučujeme použít Panthenol, Bepanthen, Imazol nebo zinkovou mast SUDOCREM. Všechny masti jsou pro tyto účely vhodné, určitě vám z nich nějaká sedne. Záleží jen, jak moc a na co máte pokožku citlivou. 

Prsa při cvičení a běhu

Chodíte na jógu nebo raději cvičíte doma samy? Jak se cítíte v pozici psa s hlavou dolů? Nebo když vám řeknou, abyste udělali stojku? Máte na takové psí kusy vhodnou podprsenku? A co teprve cviky v leže na břiše…Při cvičení velká prsa opravdu překáží a při běhu působí nemalé komplikace a velké poprsí z něj dokáže udělat docela slušný kontaktní sport

Prsa jsou defakto tuková tkáň bbez kostí. Při běhání hopsají, kmitají. Malá prsá do 7 cme, středně velká do 14 a ty opravdu veliká mohou mít rozkmit až několik desítek cm. Zároveň jak již bylo řečeno prsa o velikosti D váží mezi skoro 7 až 11 kg. Tato šílená váha vás nutí abyste podvědomě běhala skoro v předklonu, čímž se narušuje technika vašeho běhu. Díky tomu vám vzniká disbalance a je nutné abyste se zaměřili na posilování zad a tím předešly budoucím problémům se zády.

Jediné co drží vaše prsa nahoře je kůže. Pokud jste mladé máte ještě prsa pevná, nemusíte mít zásadní problém. S přibývajícím věkem přestávají být hezká na pohled protože zde působí nechvalně známá gravitace a jejich permanentní kmitání tomu také nepomahá.. Noste proto na běhání vhodnou podprsenku, která vám poskytne správnou oporu, udrží vaše prsa na místě. Když zvolíte správně, tak vás díky tomu vaše prsa nebudou bolet a ani omezovat v pohybu. 

Používejte podprsenky určené na sport z funkčních materiálů, které sají přebytečnou vlhkost, udrží vás v suchu a teple, ale hlavně zabraňují prsům v pohybu. Pocením se ochlazujeme a není možné tomu zabránit. Je to obrana těla proti přehřátí. Čím více cvičíte, tím více se potíte. 

Nejen ženy s velkými prsy s nevhodnou podprsenkou se mohou setkávat s velmi nepříjemným problémem v podobě odřených až krvácejících bradavek, trpí tím i muži. Také oni často mají prsa, která hopsají a bolí, ale krvácet bradavky mohou úplně všem, bez ohledu na velikost prsou. Oblečení váš pot nasaje a hopsáním při běhu si bradavky odíráte, až si je sedřete do krve. Pot obsahuje vodu, cukr, sůl a draslík. A právě sůl zůstávající na oblečení je příčinou odírání bradavek. 

Problém můžete vyřešit jejich přelepením náplastí, ta ne vždy drží, když se zpotíte více, nebo běžíte v dešti. V tomto případě pomůže lékařská vazelína, jakýkoliv krém nebo olejíček. Natřete si bradavky i jiná místa, např. stehna a podpaží, která se o sebe otírají, a užijte si běh naplno. 

Jak už jsem zmínila, i muži mají prsa, někdy větší než my, což není moc potěšující zpráva pro nikoho. Konečně se ale také pro muže začali vyrábět podprsenky, aby mohli vyřešit stejný problém s hopsáním jako ženy. 


LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Aktuální číslo časopisu Běžec+ právě v prodeji

Pokud chceš dostat časopis hned jak ho doděláme ZAREGISTRUJ se k odběru právě teď.

Tištěná verze je opravdu exkluzivní. Obálka 250g křída mat a vnitřek 115 g křída mat spolu s formátem B5 nás řadí mezi nejkvalitnější časopisy na trhu co se technických parametrů týká. O těch obsahových nepochybujeme. Pouze v tištěné verzi budeme uvádět slevové kupony našich partnerů, které vám ušetří tisíce korun. Co třeba Adidas nebo Reebok od LionSport se slevou 30% nebo náš běžecký dres se slevou 20%? Protože chcemena Klokánka letos vybrat 250.000 Kč rozhodli jsme se věnovat z každého kusového prodeje časopisu Běžec+ 25 Kč ve prospěch Fondu ohrožených dětí – Klokánka.

Startovní balíček RUN FOR LIVE - STOP COVID -19

Scroll To Top
Soubory cookie používáme pro zlepšení vašich zkušeností na našich webových stránkách. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s naším používáním souborů cookie.