Sign in

close
Create an Account

Shopping cart

close

Poslední články o využití schodů mě inspirovaly k napsání článečku o tom, jak snadno využije schody pořádně zaměstnaná žena, která nehodlá běhat maraton, nebo „půlku“, ale chce být fit a dobře vypadat.

Takže tip pro jarní trénink do plavek.

Choďte schody!

Pokud bydlíte v paneláku, nebo máte nějaký ten panelák poblíž, máte nejlepší příležitost vyrazit za každého počasí. Sportovně se oblečte a používejte dobrou sportovní obuv s neklouzavou podešví. Mě se jako nejlepší denní doba osvědčila 20.00h kdy všichni koukají na televizi a provoz na schodech domu je minimální.

Technika:

Za účelem tréninku „do plavek“ po schodech chodíme – neběháme.

Dbejte na to, abyste došlapovaly na schod vždy celým chodidlem, při přenesení váhy na stojnou nohu se zaměříme na propnutí kolene a schody vycházíme se vzpřímeným trupem. Při předklonu to jde celé snáze, ale vynecháváme z činnosti zadeček.

Souhyb horních končetin je nezbytný pro plnohodnotný trénink a je možné zde využít lehkých činek. Pravidelně dýcháme a dbáme na střídání nohou při výstupu na první schod – jednou začínáme pravou a jednou levou. Při sestupu schodů dolů lze provádět tzv. vytřepání svalů a schody tedy pozvolna seběhnout.

Tréninkový postup:

Záleží na kondici každé z nás a taky na tom kolik pater máme k dispozici.

Já jsem začínala v sedmipatrovém domě a to 3x týdně 2x schody nahoru a dolu (asi 20min). Pro dobrý efekt má smysl zvyšovat počty opakování více než počty tréninků v týdnu. Každopádně nemá smysl chodit schody déle jak 40min, to už dostávají hodně zabrat kolena.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Aktuální číslo časopisu Běžec+ právě v prodeji

Pokud chceš dostat časopis hned jak ho doděláme ZAREGISTRUJ se k odběru právě teď.

Tištěná verze je opravdu exkluzivní. Obálka 250g křída mat a vnitřek 115 g křída mat spolu s formátem B5 nás řadí mezi nejkvalitnější časopisy na trhu co se technických parametrů týká. O těch obsahových nepochybujeme. Pouze v tištěné verzi budeme uvádět slevové kupony našich partnerů, které vám ušetří tisíce korun. Co třeba Adidas nebo Reebok od LionSport se slevou 30% nebo náš běžecký dres se slevou 20%? Protože chcemena Klokánka letos vybrat 250.000 Kč rozhodli jsme se věnovat z každého kusového prodeje časopisu Běžec+ 25 Kč ve prospěch Fondu ohrožených dětí – Klokánka.

Startovní balíček RUN FOR LIVE - BĚHÁM POD PSEM

Scroll To Top
Soubory cookie používáme pro zlepšení vašich zkušeností na našich webových stránkách. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s naším používáním souborů cookie.