Zpět na hlavní stranu / Začátečníci / Ztrácíte motivaci, když nevidíte zlepšení?

Ztrácíte motivaci, když nevidíte zlepšení?

Ať už jste běžci zkušenými nebo začínajícími, museli jste si všimnout, že zvláště na začátku naší běžecké či závodní kariéry je těžké nevidět, jak se běh od běhu a závod od závodu naše časy zlepšují.

Pro většinu běžců zlepšit se znamená jediné: být rychlejší!

Ve chvíli, kdy se pro nás dosažený čas stává jedinou definicí běžeckého zlepšení, si však říkáme o zranění, ztrátu energie a nekonečnou únavu.

Lehký, nezávodní běh nám dává možnost, abychom se zlepšovali i jinak, a to pokaždé, když vyběhneme ze dveří. Ve srovnání s mnohými z těch, kdo neběhají, ale především těmi, kdo nesportují vůbec, máme větší množství energie, lepší kondici, pozitivní přístup, pocit naplnění a víc si věříme i v dalších oblastech života.

Pokud tedy cítíte, že jste se stali závislými na tom, jaký máte při každém tréninku čas, zkuste po dobu tří až čtyř týdnů alespoň něco z následujícího!

  • Běžte si někdy zaběhat jenom tak, bez hodinek.
  • Jestli můžete, jednou týdně si vyběhněte s někým, koho znáte a o kom víte, že běhá pomaleji než vy a není pro něho (nebo pro ni) důležité, za jak dlouho uběhne určitou vzdálenost.
  • Naučte se přecházet z běhu do chůze, ještě než se dostaví pocit únavy. Chůze je, mimo jiné, ideální aktivitou pro pozorování okolní přírody, pokud máte to štěstí a v přírodě trénujete.
  • Jestli chcete, asi tak za měsíc si naplánujte nějaký závod, ale na to, jakého času byste chtěli dosáhnout, tentokrát nemyslete. Začněte úplně vzadu z poslední řady a sledujte, kolik lidí se vám podaří předběhnout, nebo třeba jenom pomáhejte udržovat tempo někomu pomalejšímu, než jste vy (nikdy nevíte, s kým se takhle můžete seznámit).  

Přehled BĚŽEC TEAM

Články označené tímto autorem jsme pro vás peložili a následně poupravili ze zahraničního zdroje. V pípadě, že u původního zdroje byl uveden zdroj, uvádíme ho na konci článku.

Také zkontrolujte

Když vás trénink začne nudit ..

Pavel Baběrád Některé metody a způsoby tréninku jako by byly vytesány do kamene – člověk musí pochopit principy, ve správném pořadí je uplatnit a pak už zpravidla jen zbývá čekat, jestli se dostaví výsledky. Až na to, že vždycky to takhle nefunguje. Při dlouhodobém trénování beze změn se dostaví stereotypnost, jež se může stát překážkou

Tento článek je určen jen pro registrované čtenáře a členy klubu Běžec TEAM. Bezplatnou registraci můžeš provést zde. Máš účet? Přihlásit se můžeš na tomto místě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: