Sign in

close
Create an Account

Shopping cart

close

Při vašem prvním závodě se budete cítit lépe, když si budete vědom toho, že každý závod má svoje psaná i nepsaná pravidla.

Počítejte s davem lidí. Nebuďte zbytečně vystrašení startovními vlnami. Po startu se totiž pohybují vpřed docela rychle. Někteří závodníci se do těchto vln zařazují už 20 – 30 minut před vlastním startem.

Zařaďte se do startovního pole dle svojí výkonnosti. Uvolněte cestu rychlejším a zkušenějším běžcům. Jestli v průběhu závodu přejdete do chůze, tak se pohybujte na okraji závodní trati (vozovky, chodníku).

Buďte zdvořilí a ohleduplní. Může se vám stát (pokud nejste opravdu výborní běžci, kteří budou bojovat o čelní umístění), že na začátku závodu se budete cítit stísněně (velké množství závodníků na malém prostoru – propustnost tratě). Mějte strpení. Během krátkého času se startovní pole roztáhne a vy budete mít cestu otevřenou bez jakéhokoliv probíjení se shlukem závodníků.

Přemýšlejte při občerstvování. Každá občerstvovací stanice (bývá každých 5km) se skládá z několika stolů. Na jedněch je nachystané vlastní pití závodníků, na dalších iontový nápoj, čaj, voda, banány, oplatky, atd. Pokud si nevíte rady zeptejte se obsluhy občerstvovací stanice, co na kterém stole je.

Pokud je jeden stůl „obsazen“, tak kolem něho proběhněte a vyberte si další, který je volný. Pokud musíte při občerstvení zpomalit nebo dokonce zastavit, tak to udělejte až mimo občerstvovací stoly, aby jste nebránili ostatním běžcům při občerstvování. Nebojte se občerstvovací kelímek, atd. odhodit! Vždy však tak, aby jste nezpůsobili zranění spoluzávodníka.(Taková slupka od banánu může být velice nebezpečná!)

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Aktuální číslo časopisu Běžec+ právě v prodeji

Pokud chceš dostat časopis hned jak ho doděláme ZAREGISTRUJ se k odběru právě teď.

Tištěná verze je opravdu exkluzivní. Obálka 250g křída mat a vnitřek 115 g křída mat spolu s formátem B5 nás řadí mezi nejkvalitnější časopisy na trhu co se technických parametrů týká. O těch obsahových nepochybujeme. Pouze v tištěné verzi budeme uvádět slevové kupony našich partnerů, které vám ušetří tisíce korun. Co třeba Adidas nebo Reebok od LionSport se slevou 30% nebo náš běžecký dres se slevou 20%? Protože chcemena Klokánka letos vybrat 250.000 Kč rozhodli jsme se věnovat z každého kusového prodeje časopisu Běžec+ 25 Kč ve prospěch Fondu ohrožených dětí – Klokánka.

Startovní balíček RUN FOR LIVE - BĚHÁM POD PSEM

Scroll To Top
Soubory cookie používáme pro zlepšení vašich zkušeností na našich webových stránkách. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s naším používáním souborů cookie.