Sign in

close
Create an Account

Shopping cart

close
BĚŽEC TEAM

BĚŽEC TEAM

Články označené tímto autorem jsme pro vás peložili a následně poupravili ze zahraničního zdroje. V pípadě, že u původního zdroje byl uveden zdroj, uvádíme ho na konci článku.

(B+) Tipy pro začátečníky při masových bězích

Při vašem prvním závodě se budete cítit lépe, když si budete vědom toho, že každý závod má svoje psaná i nepsaná pravidla.

Počítejte s davem lidí. Nebuďte zbytečně vystrašení startovními vlnami. Po startu se totiž pohybují vpřed docela rychle. Někteří závodníci se do těchto vln zařazují už 20 – 30 minut před vlastním startem.

Zařaďte se do startovního pole dle svojí výkonnosti. Uvolněte cestu rychlejším a zkušenějším běžcům. Jestli v průběhu závodu přejdete do chůze, tak se pohybujte na okraji závodní trati (vozovky, chodníku).

Buďte zdvořilí a ohleduplní. Může se vám stát (pokud nejste opravdu výborní běžci, kteří budou bojovat o čelní umístění), že na začátku závodu se budete cítit stísněně (velké množství závodníků na malém prostoru – propustnost tratě). Mějte strpení. Během krátkého času se startovní pole roztáhne a vy budete mít cestu otevřenou bez jakéhokoliv probíjení se shlukem závodníků.

Přemýšlejte při občerstvování. Každá občerstvovací stanice (bývá každých 5km) se skládá z několika stolů. Na jedněch je nachystané vlastní pití závodníků, na dalších iontový nápoj, čaj, voda, banány, oplatky, atd. Pokud si nevíte rady zeptejte se obsluhy občerstvovací stanice, co na kterém stole je.

Pokud je jeden stůl „obsazen“, tak kolem něho proběhněte a vyberte si další, který je volný. Pokud musíte při občerstvení zpomalit nebo dokonce zastavit, tak to udělejte až mimo občerstvovací stoly, aby jste nebránili ostatním běžcům při občerstvování. Nebojte se občerstvovací kelímek, atd. odhodit! Vždy však tak, aby jste nezpůsobili zranění spoluzávodníka.(Taková slupka od banánu může být velice nebezpečná!)

BĚŽEC TEAM

BĚŽEC TEAM

Články označené tímto autorem jsme pro vás peložili a následně poupravili ze zahraničního zdroje. V pípadě, že u původního zdroje byl uveden zdroj, uvádíme ho na konci článku.
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Kup si aktuální číslo časopisu BĚŽEC+

95 Kč

  • cena včetně poštovného
  • ON LINE verze aktuálního čísla
Scroll To Top Sidebar
Soubory cookie používáme pro zlepšení vašich zkušeností na našich webových stránkách. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s naším používáním souborů cookie.