Sign in

close
Create an Account

Shopping cart

close

Běh na sněhu je svým způsobem zábava (aspoň by měla být), nabízí úlevu pro šlachy, klouby a svaly. Běh na čerstvém sněhu do výšky 25cm je vynikajícím silovým tréninkem. Sice nás takto hluboký sníh nutí snížit rychlost, ale na druhou stranu klade značný důraz na koordinaci pohybu. Což se pro náš další trénink může jen hodit.

Samozřejmě je třeba vyhledávat takový terén, kde nehrozí přes mez zvýšené riziko zranění (led pod čerstvě napadlým sněhem, atd.). Pozor na výběr obuvi pro tento běh: běžecká obuv by měla být konstruována tak, aby se sníh nemohl dostat do boty, mezipodešev měla dostatečnou tuhost a podešev zajišťovala dobrý záběr! Běžecké tréninkové boty pro běh na tvrdých površích nechte raději doma.

TIP: Pokud sněhu je více a dělá velké problémy v něm celou dobu běžet, tak i indiánský běh či chůze na sněžnicích (viděl jsem už i běh) je dobrým tréninkem v zimním období.

V zimě nezapomeňte na …

  • protahování – příznivě ovlivňuje a zlepšuje svalovou činnost, zrychluje regeneraci, má pozitivní vliv na strukturu kroku a pomáhá předcházet zraněním. Pouze pravidelné protahování přináší požadovaný výsledek! Pokud však okolní teplota nedovolí strečink provádět venku, tak ho nechte „na později“ až budete v teple. Prochladnout jenom proto, že jsem před během nebo po doběhu strečoval na mrazu za to nestojí!
  • posilování – vede k vyváženému poměru svalu, posiluje oslabené svaly a podporuje svalové interakce v celé fázi pohybu.
  • běžecká ABC – je jednou z forem jak zintenzivnit tréninky. Měla by se provádět velice citlivě a na kvalitním povrchu! Opět i zde platí, pravidelnost přináší požadovaný efekt!
  • pitný režim – i v zimních měsících nezapomínejte na dodržování pitného režimu. Nenechte se ošálit pocitem, že nemáte žízeň! To se právě díky nízké venkovní teplotě dost často stává.
  • priorita týdnů – v dlouhodobém horizontu nezapomeňte na plánování fáze uvolnění. Ta je nezbytná na závěr každého týdne, kdy dochází k růstu buď objemu a nebo intenzity! Během této fáze by se měl organismus zregenerovat a naladit se na další přípravu v následujícím týdnu. Není nic horšího než naakumulovaná únava, která se může během krátkého času překlopit v únavu chronickou!

TIP: Nenechte se mýlit venkovní teplotou. Číslo na teploměru nebo v aplikaci na vašem telefonu rozhodně nemusí vypovídat o vašich skutečných pocitech, které způsoboje vítr. V nže přiložené tabulce si můžete naléz pocitovou teplotu, která počítá s větrem v rychlostech od 5 do 80 Km/hod ..

Nezapomínejte ani v této době na svoje zdraví. Pokud se u vás objeví jakýkoliv zdravotní problém, tak neváhejte navštívit lékaře odborníka. Čím dříve se zahájí léčba, tím je větší pravděpodobnost úspěšného vyléčení.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Aktuální číslo časopisu Běžec+ právě v prodeji

Pokud chceš dostat časopis hned jak ho doděláme ZAREGISTRUJ se k odběru právě teď.

Tištěná verze je opravdu exkluzivní. Obálka 250g křída mat a vnitřek 115 g křída mat spolu s formátem B5 nás řadí mezi nejkvalitnější časopisy na trhu co se technických parametrů týká. O těch obsahových nepochybujeme. Pouze v tištěné verzi budeme uvádět slevové kupony našich partnerů, které vám ušetří tisíce korun. Co třeba Adidas nebo Reebok od LionSport se slevou 30% nebo náš běžecký dres se slevou 20%? Protože chcemena Klokánka letos vybrat 250.000 Kč rozhodli jsme se věnovat z každého kusového prodeje časopisu Běžec+ 25 Kč ve prospěch Fondu ohrožených dětí – Klokánka.

Startovní balíček RUN FOR LIVE - STOP COVID -19

Scroll To Top
Soubory cookie používáme pro zlepšení vašich zkušeností na našich webových stránkách. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s naším používáním souborů cookie.