Sign in

close
Create an Account

Při běhu nebo i obyčejné chůzi rovnoměrným tempem do schodů dochází k většímu zatížení svalů a kardiovaskulárního systému než při volném běhu po rovině. Doba, kterou chodidlo stráví ve fázi odrazu, je delší a to je pro všechny hlavní svaly potřebné k běhu lepším tréninkem. Vyšší intenzita tréninku na schodech zlepšuje srdeční činnost, využití kyslíku a vytrvalost. Jinými slovy řečeno, na schodech se z vás stane silnější a výkonnější běžec (či běžkyně).

Jestli vás právě napadlo, že běh do schodů se v tomto nápadně podobá běhu do kopce, máte pravdu vzhledem k tomu, že v obou případech se pohybujete směrem nahoru a překonáváte určité převýšení, ovšem oproti běhu do kopce má běh do schodů jednu výhodu – netrpí u něj tolik vaše klouby.

Běžet do schodů je skvělým tréninkem pro srdce a kosti ani klouby přitom nejsou vystaveny nárazům, jež s sebou přináší běh po rovném nebo nakloněném povrchu. Schody vám umožní trénovat všechny svaly, které jako běžec nebo běžkyně potřebujete, ale bez většího rizika zranění. Navíc, pokud máte možnost běhat na schodech např. uvnitř budovy, nabízí se vám i další výhoda, kterou v sobě tento trénink má, a to, že vás nemusí trápit špatné počasí.

Rovněž ze srovnání s tréninkem na stepperu doma nebo v posilovně vychází trénink na schodech lépe, protože ani ten nejmodernější stepper není schopen plně simulovat odpor, jenž musí běžec překonávat. K hlavní svalové práci na stepperu totiž dochází při pohybu chodidla dolů, kdy vynaložené úsilí je vždy nižší než při pohybu opačném.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Aktuální číslo časopisu Běžec+ právě v prodeji

Pokud chceš dostat časopis hned jak ho doděláme ZAREGISTRUJ se k odběru právě teď.

Tištěná verze je opravdu exkluzivní. Obálka 250g křída mat a vnitřek 115 g křída mat spolu s formátem B5 nás řadí mezi nejkvalitnější časopisy na trhu co se technických parametrů týká. O těch obsahových nepochybujeme. Pouze v tištěné verzi budeme uvádět slevové kupony našich partnerů, které vám ušetří tisíce korun. Co třeba Adidas nebo Reebok od LionSport se slevou 30% nebo náš běžecký dres se slevou 20%? Protože chcemena Klokánka letos vybrat 250.000 Kč rozhodli jsme se věnovat z každého kusového prodeje časopisu Běžec+ 25 Kč ve prospěch Fondu ohrožených dětí – Klokánka.

Startovní balíček RUN FOR LIVE - BĚHÁM POD PSEM

Scroll To Top
Soubory cookie používáme pro zlepšení vašich zkušeností na našich webových stránkách. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s naším používáním souborů cookie.